Directory
A-Z Index

Jan. 19, 2021

Northwest announces fall 2020 graduates


The Office of the Registrar and the Graduate School at Northwest Missouri State University have released the names of students who completed requirements for degrees at the conclusion of the 2020 fall semester.

Degree recipients include: bachelor of science (B.S.), bachelor of science in education (B.S. Ed.), bachelor of technology (B.T.), bachelor of arts (B.A.), bachelor of fine arts (B.F.A.), master of science (M.S.), bachelor of science in clinical laboratory sciences (B.S. CLS), bachelor of science in medical technology (B.S. MT), master of arts (M.A.), master of business administration (M.B.A.), master of science in education  (M.S. Ed.), and education specialist (Ed. Spec.)

Due to space limitations, minors are not listed. Multiple majors are numbered accordingly. 

Undergraduate students graduating with honors are designated with asterisks as follows:

*** Summa Cum Laude (cumulative grade point average of 3.95 to 4.0 on a 4.0 scale)
  ** Magna Cum Laude (cumulative GPA of 3.75 to 3.94)
    * Cum Laude (cumulative GPA of 3.50 to 3.74)

Northwest's fall 2020 graduates listed by country, state and hometown:

HOMETOWN HONORS NAME DEGREE MAJOR

Brazil

Campinas Felipe Siotalo Medina Sato B.S. Computer Science
Sao Paulo Taina De Sousa Dias B.S. Org Beh/Human Resource Mgmt

Nepal

Baglung ** Saroj Paudel B.S. Computer Science
Gaindakot * Sagar Tiwari B.S. Computer Science
Jajarkot *** Binita Singh B.S. Computer Science

California (United States)

Buena Park Timothy Jacob Olson M.B.A. MBA: General
Costa Mesa Maxwell Kaeli Sinclair B.S. Business Management
Milpitas Bhavya Deepthi Gorrepati M.S. Applied Computer Science
Pleasanton Chinmayi Ambati M.S. Applied Computer Science
Rancho Mission Viejo Lacey J Corzine M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Redondo Beach Samuel Rodman Andrews B.S. Business Management
San Jose Satishkumar Mandapalli M.S. Applied Computer Science

Colorado (United States)

Golden Hillary Paige Schuler B.S. Geology: Environmental

Florida (United States)

Lake Mary Manisha Mengani M.S. Applied Computer Science
Sarasota Shawn Derrell Bane Jr. B.S. General Studies
Winter Garden Cora Lee Sondgeroth M.B.A. MBA: Management Emphasis

Georgia (United States)

Alpharetta Sai Charan Vadepu M.S. Information Systems
Lithia Springs Scott Thomas Moran M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Idaho (United States)

Meridian Monique Helphenstine Smart M.S.Ed. C&I: General

Illinois (United States)

Aurora Aparna Pallavaraja M.S. Information Systems
Champaign Tiffany Nichole Miller M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Decatur Brittoni Y Wilkins M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Godfrey Ashlin Elizabeth Grover M.S.Ed. Special Education
Hamilton Samantha Erin Metternich B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Normal Jennifer Marie Cole M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
O'Fallon Katie Lynn McIlwain M.S.Ed. Reading
Schaumburg Omkar Abhiteja Badda M.S. Applied Computer Science

Indiana (United States)

Crown Point *** Laura Michelle Mott B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Indianapolis  Akhitha Tumula M.S. Applied Computer Science

Iowa (United States)

Ackley Kara Boyle M.B.A. MBA: General Management
Adel Jodi L Selby M.B.A. MBA: Management Emphasis
Algona Kelly Marie Gerhardt B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Altoona Melissa Kay Gaul M.B.A. MBA: General
Altoona *** Brianna K. Hersom B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Altoona Alexandria M. Westhoff B.S. Horticulture
Ames Angela R. Strotman M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Ankeny Holly Marie Wanninger M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Atlantic Todd Curtis Altizer B.S. History
Atlantic Derek Brian Handel B.S.Ed. Physical Education
Atlantic Nathan Allen Moen B.S. Animal Science
Audubon Hannah Lee Lange B.S. Business Management
Audubon *** Kaitlin Jean Schultes B.S. Biology/Psychology
Audubon Matthew Zebadiah Smith-Petersen B.S. Business Management
Avoca * Haley Nicole Constable B.S.Ed. Early Childhood Education
Bettendorf Montanna Corrigan Nicolai M.S. Mathematics
Blockton ** Whitney Renee Henry B.S. IDM: New Media
Blockton * Harlee Jo Meek B.S. Animal Science
Bloomfield Natalie Ann Osenbaugh M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Burlington Brandi Leigh Renteria M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Cedar Rapids Priyanka Bodapati M.S. Applied Computer Science
Cedar Rapids Monalisa Chatterjee M.S. Information Systems
Cedar Rapids Jared Charles Suchan M.S. Geographic Information Science
Cincinnati Seth Eugene Wells B.A.S. BAS - Agriculture
Clarinda Paige Nicole Schebaum B.S. Agricultural Business
Corning Chloe Christine Keefe B.S. Marketing
Council Bluffs Kelsey Marie Beurskens M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Council Bluffs * Kileigh Catherine Cerny B.S. 1. Political Science
2. Spanish
Council Bluffs Joseph Ryan Dobelmann B.A.S. BAS - Information Technology
Council Bluffs Darian K. Hubbard B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Council Bluffs Travis Paul Walker M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Crescent *** Danelle Magenna McMorrow B.S. Accounting: Public
Creston * Morghan G Frey B.S.Ed. Elementary Education
Creston * Hannah Kay Hood B.S. Psychology
Cromwell Maxwell Phillip Eagan B.S. Criminology
Cromwell Samuel Dale Eagan B.S. Computer Science
Cumberland Morgan Neely Barkley B.S. Agricultural Business
Des Moines Quinn Thomas Whitaker M.A. English: Speech Emphasis
Diagonal Brook Ann Rychnovsky M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Eagle Grove Julie A. Schreiber M.S.Ed. Special Education
Eldridge Kier Logan Brown B.S. Political Science: Cr Jus/Crim
Eldridge Daniel R Marceau M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Gladbrook * Tamara Lynn Pierce B.S.N. Nursing
Glenwood Amie Marie Abbott M.S.Ed. C&I: General
Glenwood Amber Lynn Lyda B.S. General Studies
Granger Michaela Marie Fay M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Gravity Abigail Danae Bennett B.S. Agricultural Business
Grimes * Tessa Kay Schlatter B.S. Communication:Public Relations
Indianola Emma C Aldrich B.S. Theatre: Technical and Design
Kimballton * Rachel Ann Smith B.S.Ed. Art Education
Lansing Donna Delight Thomas M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Leon Peyton J Pedersen B.S. Marketing
Lorimor Andrew Pickering M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Manning Nathan William Ranniger B.S. Agronomy
Massena Emma J Sunderman Ed. Spec. Ed Specialist: Generalist
Monroe Joshua David Rexroat B.S. Mass Media: Sports Media
Murray Melanie Paige Strudthoff M.S.Ed. Special Education
Nevada Brook Ronald Thompson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Nevada Katelyn Noel Thompson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Norwalk Thomas Jared Black M.B.A. MBA: General Management
Onawa Christopher Kevin Derry M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Pella Rhonda Marie De Jong M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Pella ** Andrew Jacob Kingery B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Pella Morgan Evelyn Marburger M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Pella Jill Maurine Payne M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Pella Delaney Mae Smail B.S. Biology: Biomedical Sciences
Pella Joshua Ray Steenhoek M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Promise City * Riley Mae Brown B.S.Ed. Agricultural Education
Red Oak ** Breann Michelle Berkey B.S. Accounting
Ridgeway Emily Kay Feller M.S.Ed. Reading
Runnells Cheyenne Paige Thompson B.S. Biology: Biomedical Sciences
Sidney Clayton Allen Long B.S. Emergency & Disaster Mgmt
South English Sarah Margaret O'Rourke M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Tabor McKenna Gracy DeNier B.S. 1. Agricultural Business
2. Agronomy
Urbandale ** Emma Rose Thomas B.S. 1. Psychology
2. Human Services
Walnut ** Ashley Renee Lees B.S. Agricultural Business
Walnut Blaine Alan Lees B.S. Agricultural Science
Waukee Kaitlyn Marie Keirsey B.S. Communication:Public Relations
Waverly Ryan Edward Soldanels M.B.A. MBA: General
West Des Moines Kaeleigh Kae Ballentine B.S. Human Services
West Des Moines Andrew Michael Kneeskern M.B.A. MBA: General
Winterset * Brandon Russell Montross B.S.Ed. Physical Education
Winterset Regan Jo Thompson M.S. Applied Health/Sport Sciences
Winterset Adam R. Vaughn M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Kansas (United States)

Baldwin City Ashlea Troth M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Bendena Erika Jane Harlan B.A.S. BAS - Marketing
Chanute Dustin Gregory Fox M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Fontana Misty Michelle Pope M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City Haley Breanne Ledgerwood M.S.Ed. C&I: General
Lenexa Megan Michele Osborn B.S. Recreation: Therapeutic Rec
McPherson Dakotah Adkins B.A.S. BAS - Management
Olathe Sarah Christensen M.B.A. MBA: General
Olathe John J Cirino M.B.A. MBA: Management Emphasis
Olathe Brianna Nicole Kirk B.S.Ed. Elementary Education
Overland Park Lauren Michelle Donovan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Overland Park * Manuela Gonzalez B.S. Applied Health: Exercise Sci
Overland Park Maha Lakshmi Kongari M.S. Applied Computer Science
Overland Park Yunhao Li B.S. Communication:Public Relations
Overland Park Allison Lorraine Pell M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Prairie Village Cara Lunsford M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Sedan Tyler Jack Buss M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Tecumseh Jayden Shea Gonzales M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Massachusetts (United States)

Acton Snehitha Reddy Chada M.S. Information Systems
Boston Aarjap Piya B.S. Computer Science

Michigan (United States)

Farmington Hills Anil Bomma M.S. Applied Computer Science
Harbor Springs McKenna G Heller B.S. Communication: Organizational

Minnesota (United States)

Blooming Prairie Stephen Darrell Hansen M.B.A. MBA: General
Carver Santhosh Kumar Bollena M.S. Applied Computer Science

Missouri (United States)

Albany Destiny P Wilmes M.S.Ed. C&I: General
Albany Noah Kyle Wilmes B.S. Accounting
Alma Phoebe LeighAnn Tieman B.S.Ed. Elementary Education
Amity Todd Parker Shifflett M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Amoret Madison Nicole Beets B.S.Ed. Agricultural Education
Amoret Allison L Oates M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Anderson Derek Shawn Cooper M.B.A. MBA: General
Ashland * Carmen Elizabeth James B.S. Agronomy: Horticulture
Ballwin Kaitlyn Rose Massey M.S.Ed. C&I: General
Bates City Amber Nicole Boutross M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Belton Emma k Rockman B.S. 1. Business Management
2. Psychology
Bethany ** Trevor S Burrows B.S. GIS: Geographic Emphasis
Bethany *** Amy Jo Maize B.S.N. Nursing
Bethany Heather Lynn Waddell M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Bethany * Rachel Lynne York B.S.N. Nursing
Bevier Ryan Dean Kenneth Dawson B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Birmingham Ross Thomas Sharp M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Blue Springs ** Hope Christine Ammons B.S.Ed. Middle School
Blue Springs * Marqus Anthony Andrews B.S. Chemistry: Biochemistry Emph
Blue Springs Cheyenne Julia Bird B.S. Human Services
Blue Springs Sydne Elizabeth Brashear B.S. Psychology
Blue Springs Jennifer DeVore M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Blue Springs Kylie Ann Eckman M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Blue Springs Jeremiah Moses Ferguson B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Blue Springs Megan Nicole Greer M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Blue Springs *** Taylor Marie Hamdorf B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Blue Springs Allison Marie Neumann M.S.Ed. C&I: General
Blue Springs Peri Danielle Rainey B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Blue Springs Jessica Marie Snow B.S. Human Services
Blue Springs Alicia R Zeiger M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Bolckow * Mariah Nicole Gragg B.S.Ed. Early Childhood Education
Bolckow Hanna Joleine Hughes M.S.Ed. Special Education
Bolckow * Holly Ann Praiswater B.S.Ed. Mathematics Education
Bolivar Gavin Michael Morris M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Bowling Green Garrett Luke Swarnes B.S. Agronomy
Bowling Green Ryan Thomas Talkington B.S. Agricultural Science
Brookfield * MaryAnne Michelle Matzen B.S. 1. Applied Health: Exercise Sci
2. Foods & Nutrition: Dietetics
Buckner Carmen Leigh Subbert M.S.Ed. C&I: General
Burlington Junction Samantha Jo Eggers B.S. Accounting
Burlington Junction Nicole Michelle Talbott B.S.N. Nursing
Buffalo Christopher Jordan Glor M.S.Ed. Curriculum & Instruction
California Michelle Nicole Fandl M.S.Ed. Reading
California Derek Scroggins Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Camden Point Austin Michael Shanks B.S.Ed. Physical Education
Cameron Cara Marie Fordyce B.S. Agricultural Business
Cameron * Whitnee Nicole Ice B.S. 1. Communication: Interpersonal
2. Communication: Rhetoric
Carrollton Lucas Forest Lee Staton B.S. Agricultural Business
Catawissa Jason Pete Muehlheausler M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Centralia Richard D. Edwards B.S.Ed. Physical Education
Chesterfield Chaitanya Popuri M.S. Applied Computer Science
Chillicothe ** Amanda Kaye Fender B.S.N. Nursing
Chula Kristina Margaret Hamilton B.S. 1. Human Services
2. Psychology
Chula Chance P Holcer B.S. Criminology: Adult System
Chula * Taylor Kay McCumber B.S. Biology: Biomedical Sciences
Clarksdale Ryan Oliver Carrel B.S.Ed. Agricultural Education
Columbia Melissa Dawn Rogers Manie M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Columbia Kayla B. Morton M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Columbia George Bush Osebreh B.S.N. Nursing
Columbia Rebecca Pekkarinen M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Columbia Trisha D Scanlon M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Columbia Rhyder Edward Mathias Timmins M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Columbia Stephanie Lynn Tranmer M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Columbia Crystal Renee Winters M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Corder Anthony W. Willis M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Cottleville Eric James Belt M.S. Geographic Information Science
Country Club Ashton Elise Cecil M.S.Ed. Special Education
Country Club *** Makayla Rae Mularoni B.S. Psychology
Creve Coeur Chetan Kudaravalli M.S. Applied Computer Science
Diamond Robert Dale Creekmore M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Durham Melissa Jeanne Bonnell M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Eagleville *** Krissi Breanna Cox B.S.Ed. Early Childhood Education
Eagleville *** Payton Elaine Craig B.S. Agricultural Business
Eagleville Clay Ragan Parkhurst B.S. Agricultural Business
Easton Shawna Michelle Gilliland Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Eugene Tawnya Lynn Morrow M.S.Ed. Reading
Excelsior Springs Brian A Chaney B.S.Ed. Spanish
Excelsior Springs Samantha Marie Fugate B.S. Criminology: Adult System
Excelsior Springs * Kolton Travis Ginnings B.S.Ed. Physical Education
Excelsior Springs Alexandra Hope Johnson M.S.Ed. Reading
Excelsior Springs Meghan Elizabeth Morris M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Fair Grove Cortni Jo Lowery M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Fairfax ** Kendey Lanne Eaton B.S.Ed. Business Education
Fairfax Emma Taylor Morris B.S.Ed. Elementary Education
Faucett Kaitlyn Nicole Jameson M.S.Ed. Special Education
Festus Kelli Ruth Lippert M.S.Ed. Special Education
Gallatin ** Coby Michael Brogan B.M.E. Instru Music Educ/Non Piano
Gallatin Morgan A Corwin B.S. Mathematics
Gallatin Shay Logan Esbeck B.S. Agricultural Business
Gallatin Patrick Stan Treece M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Galt Brandon Tyler Huffman B.S.Ed. Business Education
Gladstone *** Brianne Marie Bender B.S. Computer Science
Gladstone Virginia Beth Kiely M.S.Ed. Special Education
Gladstone * Sarah Elizabeth Kumpf B.S. Marketing
Gladstone ** Bruce Edward Michael Menard B.S.Ed. Mathematics Education
Gladstone Katie Theresa Petit M.S.Ed. Reading
Gladstone Matthew Tyler Sheahan B.S. Computer Science
Glasgow Haleigh Nicole Strodtman M.B.A. MBA: Management Emphasis
Glenaire Adam Curtis Pouliot B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Gower Leigh Anne Sharp M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Graham * Nicole Marie Albertson B.S.Ed. Early Childhood Education
Graham Bailea Marie Plummer B.S. Accounting
Grain Valley Sarah Nicole Armstrong M.B.A. MBA: General Management
Grandview Tanesha Marae Maddox B.S. Psychology
Green City Kelsey Dawn Howard B.S. Animal Science
Greenwood Tyler J Brough B.S. Mass Media: Brdcast Production
Greenwood Ellen Christine Mchendry M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Greenwood ** Taylor Ashton Romstad B.S.Ed. Elementary Education
Guilford Creed Matthew Pulley B.S. Agronomy
Hale Peyton Ray Dodson B.A.S. BAS - Other
Hallsville Tanner Robinson Burton Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Hamilton Korby Ryle Ford B.S.Ed. Middle School
Hamilton * Georgia Lynn Gibler B.S. Recreation: Rec & Park Mgt
Hamilton *** Sarah Annette Hartley B.S. Agricultural Science
Harrisonville Kholby Michael Barnes B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Hemple ** Rylee Christina Yarnell B.S.Ed. Early Childhood Education
Henley Amanda Joan Evans M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Hillsboro Jennifer Lynne Welker Ed. Spec. Ed Specialist: Ed Leader K-12
Holt Kaitlin Mae Nadine Haase B.S. Animal Science
Holt Camren L Harris B.S.Ed. Physical Education
Holts Summit Samantha J. Davis M.B.A. MBA: General
Holts Summit Lauren Madison Painter M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Huntsville Donald William Fessler B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Huntsville Rachael Marie Walker M.S.Ed. C&I: General
Imperial Robert Jason DePung Ed. Spec. Ed Specialist: Ed Leader K-12
Independence ** Kori Lynn Benson B.S.Ed. Middle School
Independence Andrew John Cangelose B.S.Ed. Social Science
Independence Latoya Dolezilek M.S.Ed. C&I: General
Independence Joshua Michael Estill M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Independence Joshua Daniel Gilliland M.S.Ed. Special Education
Independence * Dalton Dale Paternostro B.S. Marketing
Independence Zachary Lee Rader B.S. Business Management
Independence Janey Ember Stephens M.B.A. MBA: Management Emphasis
Independence Reid Callahan Titus B.S. Business Management
Independence * Hannah Cora York B.S.Ed. Elementary Education
Jackson Rachel Alyce Barrett M.S.Ed. C&I: General
Jackson Nathaniel Philip Martin Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Jefferson City Kayle Allen Boehmer M.S.Ed. Special Education
Jefferson City Colin Andrew Prenger B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Joplin ** Jacob Michael Freitas B.S. Mathematics
Joplin Kennedy Marie Goldenbagen M.B.A. MBA: Management Emphasis
Joplin Jason Andrew Lichlyter M.B.A. MBA: General
Joplin Carrie Leeann Patton M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City *** Jackson Frederick Barnes B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Kansas City * Ashley Kathleen Beffa B.S. Biology/Psychology
Kansas City *** Jacob M Blair B.S. Mass Media: Sports Media
Kansas City Dana C Briseno M.S.Ed. Reading
Kansas City Elijah Clifford Brown B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Kansas City *** Jacob Michael Buls B.S.Ed. Physical Education
Kansas City David Ernesto Carpio B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Kansas City * Mackenzie Lee Clark B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City * Meghan Elizabeth Cohen B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Nicole Calee Cope M.S.Ed. C&I: General
Kansas City Justin Robert Cornwell B.S. Business Management
Kansas City Klark Dalton Critten B.S. Marketing
Kansas City Emily Ann Day M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City Ashley D Dice Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Kansas City Leon Dwayne Douglas M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Matthew Michael Dye M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Brianna Suzanne Eberle M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Kansas City Kelsey Nicole Evans B.A. History
Kansas City Ali Elizabeth Filardo B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Brady James From M.S.Ed. Special Education
Kansas City Nikki Rose Halter M.S.Ed. C&I: General
Kansas City Camy Marie Hanks M.S.Ed. Special Education
Kansas City ** Adrian Jo Harbaugh B.S.Ed. Middle School
Kansas City Jacob David Harris B.S. Recreation: Rec & Park Mgt
Kansas City Jocelyn Emma Sue Hasenohr M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Kylie Rae Hoffman M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City Dawn M Hudson M.S.Ed. Special Education
Kansas City Courtney R. Jefferson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City * Kenyatta Ayesha Monae Johnson B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Jacob Terrell Kelow M.S.Ed. Guidance and Counseling
Kansas City Brandyn Mycal Kopp B.S. Management Information Systems
Kansas City Deepak Malempati M.S. Applied Computer Science
Kansas City Caitlin Mayer M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Casey McComsey M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City * Kevin D Mitchell B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Kansas City Megan Flatley Moriarty M.S.Ed. C&I: General
Kansas City * Mark Daniel Muraski B.S. Applied Health: Exercise Sci
Kansas City Hezron Paolo Coloma Navas B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City ** Sarah Colleen O'Brien B.S.Ed. Mathematics Education
Kansas City Austin Todd Olson M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Kansas City Melissa Gayle Peterson M.S.Ed. Special Education
Kansas City Dakota Jenee' Phillips M.S.Ed. Reading
Kansas City Celeste Katherine Pistole M.S.Ed. C&I: General
Kansas City Joseph Quigley M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Samantha Starr Rembolt M.S.Ed. C&I: General
Kansas City *** Kaelyn Riley Rich B.M.E. Vocal Music Educ/Piano
Kansas City * Alyssa Sage Riggins B.S. Applied Health: Exercise Sci
Kansas City * Eli Jackson Ross B.S. Computer Science
Kansas City Rebecca Ryan M.S.Ed. C&I: General
Kansas City Amber Renae Sanford M.S.Ed. Special Education
Kansas City * Jacob Todd Schultze B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Kansas City Payton Christopher Sheehan B.S. Business Management
Kansas City Lyndsey Stailey M.S.Ed. Reading
Kansas City Kaila Raishelle Stigler B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Kansas City Jacob Ryan Sullivan M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City Stacy Marie Sullivan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Saliyah J Thomas B.S. Political Science: Public Adm
Kansas City Tobias Todd B.S. Mass Media: Sports Media
Kansas City Erriel M Tota B.S. Business Technology
Kansas City Kyle Mark Wade B.S. Writing
Kansas City Rebecca Elizabeth West M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Seth Austin Whorton M.S. Applied Health/Sport Sciences
Kansas city Carly Marie McBride M.S.Ed. Reading
Kearney Joseph S. Dutcher M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kearney Tanner Wade Owen B.S. Agricultural Business
Kearney Heather Renee Spain M.S.Ed. C&I: General
Kearney ** Bailey Turley B.S.Ed. Elementary Education
Kearney Hailey Kathleen Yetter M.S.Ed. C&I: General
King City Andrew Erven Hunsucker B.S.Ed. Elementary Education
Kingsville Rachel E Wallace M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kirksville Aubrey Shea Kelsey B.S. Agricultural Business
Labadie Ashley Christine Dillard M.S.Ed. C&I: General
Lake Saint Louis Loretta Louise Smith M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Lawson ** John Ross Murdock B.S. Finance: Financial Services
Lawson Mackenzi Brook Stephan B.S.Ed. Elementary Education
Lawson Logan Aton Weber B.S. Mass Media: Sports Media
Lawson * Justin Alexander Wood B.S. Mass Media: Brdcast Production
Lebanon Elizabeth M Pendergrass M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Lee's Summit Timothy F Baggett B.S. Marketing
Lee's Summit Addyson Taylor Barr M.S.Ed. Special Education
Lee's Summit Meagan Alyssa Blunt B.S. Marketing
Lee's Summit Jennifer Joann Lemon B.S. Business Management
Lee's Summit ** Rachel Jolene Nash B.S.Ed. Early Childhood Education
Lee's Summit Leah Oluseyi Olawaiye B.S. Business Management
Lee's Summit Spencer J Peterson B.S. Business Management
Lee's Summit Haley Marie Riffle M.S.Ed. Reading
Lexington ** Sarah Katharyn Desireé Simons B.S.Ed. Elementary Education
Liberty ** Jessica Joyce Edlin B.S.Ed. Elementary Education
Liberty Lillian Marie Flanery B.M.E. Vocal Music Educ/Voice
Liberty *** Beth Brienna Garrison B.S. Human Services
Liberty Lindsey Marie Markus M.S.Ed. C&I: General
Liberty Michelle Ilene Mason M.S.Ed. Reading
Liberty Ryan T Newell B.S.Ed. Social Science
Liberty Lindsey Elizabeth Zoz B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Lincoln Adam Wayne Curtis M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Lincoln Alexandra Alicia Curtis M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Linn Carmella Tiffany Rackers B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Linneus Morgan Jennice Ewing B.S.Ed. English Education
Lone Jack Klaire Morgan Black B.S. Marketing
Macon Luke Timothy Rash B.S. Agricultural Business
Macon Katrina J Stewart M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Macon Collin Eugene Welch B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Madison * Payton Elizabeth Greiwe B.S. Agricultural Science
Maitland Kenzie Ann Ashford B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Marshfield Faith Moriah Day B.S.Ed. Art Education
Marshfield Bailee Alexandra Hill M.S.Ed. Reading
Maryville Pranay Allikanti M.S. Applied Computer Science
Maryville Alison Nichole Bagley B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Maryville Saiprasad Bobbilla M.S. Applied Computer Science
Maryville Kallyn Beth Carl M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Maryville Kimberly L Casey M.A. History
Maryville Xizi Chen M.S. Applied Computer Science
Maryville Derek T Dean B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Maryville *** Ethan Daniel Dixon B.S. Agronomy
Maryville * Sabryn Dawn Dobbins B.S.Ed. Elementary Education
Maryville Venkat Prudhvi Dommaraju M.S. Applied Computer Science
Maryville Dheeraj Edupuganti M.S. Applied Computer Science
Maryville Hari Priya Errabelli M.S. Information Systems
Maryville Aryon Marie Fergeson B.S. Recreation: Therapeutic Rec
Maryville * Jackson Thomas Frazier B.S. IDM: New Media
Maryville Sai Naveen Bhargava Gajavalli M.S. Applied Computer Science
Maryville Jaden Tate Gillenwater B.S. Recreation: Rec & Park Mgt
Maryville Jesus Alejandro Gonzalez Allones M.B.A. MBA: General Management
Maryville ** Abbie Leann Greeley B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Maryville Madison Georgia Haile B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Maryville * Taylor Nicole Houston B.S.Ed. Early Childhood Education
Maryville *** Sarah C Jennings B.S. Psychology
Maryville Jeremiah Bryan Johnson B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Maryville * Titan Dane William Johnson B.S.Ed. Elementary Education
Maryville Praneeth Reddy Kalluri M.S. Applied Computer Science
Maryville Venkatasandeep Katrevula M.S. Applied Computer Science
Maryville Gireesh Koneni M.S. Information Systems
Maryville Kaylie Dawn Kraft B.S. Human Services
Maryville Sai Kiran Kuppala M.S. Information Systems
Maryville Maizey Lynn Lang B.S.Ed. Early Childhood Education
Maryville Bharat Reddy Male M.S. Applied Computer Science
Maryville Yugandhar Rao Mamidi M.S. Applied Computer Science
Maryville Sai Jyothsna Mathi M.S. Applied Computer Science
Maryville * Spencer Reed Morrison B.S. Biology: Biomedical Sciences
Maryville Jeevan Reddy Mure M.S. Applied Computer Science
Maryville Ashley Christine Myers M.S.Ed. Reading
Maryville RethimaReddy Polam M.S. Applied Computer Science
Maryville Prasannakumar Potnuru M.S. Applied Computer Science
Maryville ** Sydney Marjorie Rains B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Maryville Abigail E Rankin M.S.Ed. C&I: Teaching Technology
Maryville Rachel Marie Runde M.S.Ed. C&I: General
Maryville * Shaina Rachelle Russell B.S.Ed. Elementary Education
Maryville C Austin Sickman B.S. Mathematics
Maryville Blaine Jordan Smith B.S. Recreation: Corp Rec/Wellness
Maryville Garret Dean Sparks B.S. Agricultural Business
Maryville ** Katlyn Renea Striplin B.S. Animal Science
Maryville Mahender Reddy Surkanti M.S. Applied Computer Science
Maryville Benjamin Theroff B.S. Business Management
Maryville Kylie Brooke Tillitt B.S. Human Services
Maryville Casey Okel lee Turley B.S. Agricultural Science
Maryville *** Robin Mandalay Waltz B.S. 1. Geology: Environmental
2. GIS: Earth Technology Emphasis
Maryville Jason Theodore White, II B.S. Business Management
Maryville Courtney Ann Wolf M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Maryville Sushma Yedugani M.S. Applied Computer Science
Maryville Jackson Michael Zimmerman B.S. Theatre: Technical and Design
Mendon Seth M Gladbach B.S. Agricultural Business
Mercer ** Bailey A Owens B.S.Ed. Early Childhood Education
Mexico Theresa M Farnell M.S.Ed. Reading
Mexico Donna Lynn Troesser M.S.Ed. Reading
Milan Brittney N Buell B.S.Ed. Elementary Education
Milan Kyle David Peterie B.S. Criminology
Moscow Mills Rebecca Marie Binder M.S.Ed. Special Education
Mound City Kelli M Schieber M.S.Ed. C&I: General
Mound City Luke L Sanders M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Mound City ** Benjamin Ray Shifflett B.S. Finance: Financial Services
NKC Preston Sivils B.S. Psychology
Neosho Joe Brant Cavness M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Neosho John D Jordon Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Nevada Braelyn Renea Scism B.S. Criminology: Adult System
Nevada * Shelby Ann Theis B.F.A. Art: Studio
Nevada Mackenzie Nicole Wolfe M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Nevada William Ross Wolfe M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
New London Starla K Ely B.S. Biology/Psychology
New Madrid Michaela Elizabeth Kimball M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
New Madrid Erica D Townsend M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Norborne Megan Nicole Mertensmeyer B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
North Kansas City Meg SueAnn Kissner M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
O' Fallon Maureen L Moore M.S.Ed. Special Education
O' Fallon Sushmita Rudra M.S. Applied Computer Science
Oak Grove Michelle LeAnne Willis Alexander M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Oak Grove ** Erika Leanne Cowan B.S.Ed. Early Childhood Education
Oak Grove * Cheyanne Delaney Hontz B.S.Ed. Elementary Education
Oregon * Alan Michael Ottman B.S.Ed. Middle School
Orrick Kaitlin Nicole Arnold B.S. Agricultural Science
Osborn Nicholas James Zittritsch B.A. Music
Owensville Melanie Anne Behrens M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Ozark Miranda Britain M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Palmyra Elizabeth Maryn Billups B.S. Chemistry: Biochemistry Emph
Parkville Lauren Nicole Thetford M.S. Mathematics
Parkville ** Sierra Nicole Scott B.S.Ed. Art Education
Parnell Megan Kelley Moore B.S. Human Services
Pickering ReAnne Elizabeth Mires B.S.Ed. Elementary Education
Platte City Christian Edgar Estella B.M.E. Instru Music Educ/Non Piano
Platte City Brian C Jungk M.B.A. MBA: General Management
Platte City Heather Strueby M.B.A. MBA: General
Pleasant Hill Abigail Kathleen Kirk M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Princeton * Haley Marie Johnson B.S.Ed. Elementary Education
Princeton * Darcee Jane Schwartzkopf B.S.Ed. Elementary Education
Princeton Kari Lynn Smith B.S.N. Nursing
Ravenwood ** Dallis Dawn Coffelt B.F.A. Art: Graphic Design
Raymore * Brady Michael Blede B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Raymore Lynsey Marie Hanneman B.S.Ed. Art Education
Raymore Matthew Robert Thomas B.S. Cybersecurity
Raytown Senika Kamaloni Sapp M.S.Ed. C&I: General
Rea Gabbriella Paige Deweese B.S. Psychology
Rich Hill Steven Phillip Anderson B.S. Agricultural Business
Richmond Robert Skylar Fulte B.S. Agricultural Science
Riverside Gena Rae Monet Cockrell B.S. Political Science
Robertsville Dayna Sue Baynes M.S. Recreation
Rolla Kalen Stanley Brady M.B.A. MBA: General Management
Saint Charles Amanda Dyal M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Saint Charles * Melissa Ann Liebhart B.S.N. Nursing
Saint Charles Michelle Marie Lunders M.S.Ed. C&I: General
Saint Charles Angela Marie Wyse M.S.Ed. Reading
Saint Clair Jordan Adam Palmer Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Saint James Sarah C Edwards M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Joseph Bailey Nicole Christensen B.S. Communication:Public Relations
Saint Joseph Drake Callahan Conard M.S. Biology
Saint Joseph Christopher R Crawford M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Saint Joseph * McKenzie Tate Davidson B.S. Business Management
Saint Joseph Erin Elizabeth Dillon M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Saint Joseph ** Lyndsey Brooke Ewart B.S.Ed. Elementary Education
Saint Joseph ** Jacob Damon Gill B.S. Geography: GIS
Saint Joseph * Kenna Marie Hall B.S. Psychology
Saint Joseph Lisa Leann Hamm B.S. Psychology
Saint Joseph ** Jordyn Destiney Kaiser B.S.Ed. Early Childhood Education
Saint Joseph Abby Leigh Patterson M.S.Ed. C&I: General
Saint Joseph Tyler Morgan Reid B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Saint Joseph Joshua Douglas Schmitz B.S. Computer Science
Saint Joseph ** Madison Mackenzie Skeen B.S.Ed. Early Childhood Education
Saint Joseph Douglas Jarrett Snider M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Joseph Dustin Dale Trump B.S. Business Management
Saint Joseph Amanda Susan Vulgamott M.S.Ed. Special Education
Saint Joseph Elizabeth A Wales M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Saint Louis Elizabeth Ann Bashore M.S.Ed. Reading
Saint Louis Taylor Marie Bono M.S.Ed. C&I: General
Saint Louis Stephen Ross Elford Ed. Spec. Ed Specialist: Ed Leader K-12
Saint Louis Hannah Elizabeth Garcia M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Louis Wendy Renee Greenwood M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Louis Trisha Hasbrouck M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Louis Linnet Early Husi M.S.Ed. C&I: General
Saint Louis Tubias Johnson B.S. Human Services
Saint Louis Brandi-Lynne Alexandra Kern M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Saint Louis Starr Shanise McClain B.S. Chemistry: Biochemistry Emph
Saint Louis Brent Morrow B.S. Interdisciplinary Studies
Saint Louis Kristi Ponder M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Louis Marguerita Rebecca Residor B.S. Biology/Psychology
Saint Louis Alica Marie Trotter B.S. Applied Health: Exercise Sci
Saint Louis Nikhila Tunga M.S. Information Systems
Saint Peters Jennifer Nicole Higgins M.S.Ed. Special Education
Saint Peters Danielle Marie Lucks M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Peters Tina Lynn Purcell M.S.Ed. Special Education
Saint Robert Sarah Elizabeth Snyder B.S. Recreation: Therapeutic Rec
Salisbury *** Allison Renee Binder B.S. Agricultural Business
Savannah Miranda Dawn Hurst B.S. Business Management
Savannah Jacob Scott Kennedy B.S. Agricultural Business
Sedalia Le'Messia Frye B.S. Marine Biology
Sedalia Kayla Nicole Zbornak M.S.Ed. Reading
Sibley Krissandra M Seymour M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Skidmore * Madeline Elaine Clement B.S. Political Science
Smithville Jack William Beaver B.S. Data Sci/Informatics: Comp Sci
Smithville Erica Jean Henderson M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Smithville * Adalida Lin Lewis B.S. IDM: Computer Sci Programming
Springfield Katie A Shippert M.B.A. MBA: Management Emphasis
Stanberry Caden Mark Farnan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Stanberry Morgan Rett Thompson B.S.N. Nursing
Stewartsville Erma Gibson B.S. Animal Science
Summersville Blake Lee Bayer B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Sumner Kynlee Ann Dysart M.S.Ed. Special Education
Sweet Springs Mandy Marie Hume M.S.Ed. Special Education
Tina Caitlyn Maire Heckman B.S. Accounting
Trenton Austin D Burkeybile B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Trenton McKinley A Hurley B.S. General Studies
Trenton ** Jordain Carly Oshel B.S.N. Nursing
Trenton Dane Logan Stiles B.S. History
Trenton Nathaniel W Swann B.S. Business Management
Trimble Kathryn Annette Cintron B.S. Biology: Biomedical Sciences
Union Claire Lea Smith M.S.Ed. Reading
Union Star Alexander Charles Travelute B.S. Geology: Environmental
Warsaw Haylee Justine Pals B.S. History
Waverly Alexander C Smith B.S. Agricultural Science
Wentzville Heather A Clark M.S.Ed. Special Education
Wentzville Lori M Krug M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Wentzville Rachel Christine Roth M.S.Ed. Special Education
West Plains Jessica Lacey Manion M.S.Ed. Special Education
Westboro Abby Buhman B.S. Interdisciplinary Studies
Weston Taylor L. Morgan Binkley B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Weston * Jessica Arielle Lintner B.F.A. Art: Graphic Design
Wheeling Jessica Jean Winkowski B.S.N. Nursing
Willard Emily Rose Lundstrom M.B.A. MBA: Management Emphasis
Williamstown Elizabeth Lemmon B.S. Agronomy
Windsor Danielle Jacey Craig B.S. 1. Agronomy
2. Geology: Environmental
Winston * Morgan Thomas Farrell B.S. Political Science

Nebraska (United States)

Arlington Sherry Kaye Moural M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Beaver Crossing Amber Patricia Cast B.S. 1. International Business
2. Marketing
Bellevue Jadyn Richard Thomas Kowalski B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Bennington Kinsey Elizabeth Munderloh M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Blair Elisabeth Ann Burley B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Blair ** Molly Marie Epperson B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Blair Erin Ann Nelson B.S. Business Management
Brownville Danielle M Gauchat M.S.Ed. Special Education
Burchard Brooke Marie Wehrbein B.S.Ed. Agricultural Education
Columbus Alex James Liston M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Creighton Paige Lynne Bearinger B.S. Psychology
Elkhorn * Spencer Grace Roach B.S. Applied Health: Exercise Sci
Eustis ** Lane R. Baxter B.S. Agricultural Business
Falls City Erik M Eickhoff B.S. Agronomy
Fremont Sierra Ann Meyers B.S. Biology: General Biology
Grand Island * Dalton Joseph Spies B.S. Mass Media: Brdcast Production
Gretna * Cassidy Lynn Bartenhagen B.S. Psychology
Gretna Georgia S Morse B.S.Ed. Middle School
Gretna Courtney Jo Scholting B.S. Agricultural Science
Hallam Brenna M Scheel B.A.S. BAS - Agriculture
Jansen *** Josie M. Weise B.S.Ed. Mathematics Education
Kearney Jasmine Marie Roush B.S. Human Services
La Vista Tori Patrice Eckert B.S. 1. Business Management
2. Marketing
La Vista Kayley Sue Headley B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Lincoln ** Abbey Jean Hugo B.S. Mass Media: Multimedia Journal
Lincoln Lauren Nicole Jewett B.S. Merchandising-Tex Apprl Furn
Lincoln Dylan Timothy Meyer M.B.A. MBA: General
Omaha * Jaymie Lynn Argotsinger B.M.E. Vocal Music Educ/Voice
Omaha Jeffrey Boulay B.S. Business Management
Omaha ** Allison Noel Buckley B.S.Ed. Elementary Education
Omaha * Halee M Cook B.S.Ed. Elementary Education
Omaha Juanita Rose DeLeon M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Omaha Keegan C Holmes B.S. Accounting
Omaha Parvinder Singh Hora M.S. Information Systems
Omaha * Shayleigh Rene' James B.S. Applied Health: Exercise Sci
Omaha Brianna L Ledger B.S. Agricultural Science
Omaha Sandra Jo Lemke M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Omaha Hannah Verene Lydiatt M.S. Recreation
Omaha * Alexandra Marie Mausbach B.S. Applied Health: Exercise Sci
Omaha Kyle Moore M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Omaha * Emily Madison Polacek B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Ed: Cross Categorical
Omaha ** Nicole Teresa Psota B.F.A. Art: Graphic Design
Omaha Quentin E. Reyes-Hays M.B.A. MBA: General
Omaha ** Emma Louise Rosowski B.S.Ed. Early Childhood Education
Omaha Samantha Elizabeth Russo M.S.Ed. C&I: General
Omaha Micaela Ann Schoening M.S.Ed. C&I: General
Omaha ** Kimberly Aileen Shriver B.M.E. Instru Music Educ/Non Piano
Omaha Kaitlyn Marie Weis B.S.Ed. Middle School
Scottsbluff Austin Joseph Clarkson B.S. Agricultural Business
Stromsburg * Heidi Michelle Roesener B.S. Org Beh/Human Resource Mgmt
Wahoo Haley Nikole Kabourek B.S. Agricultural Business
Wahoo Abby Elizabeth Spangler M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Waterloo Elizabeth Anne Lantz M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Nevada (United States)

Indian Springs Johnny A Weir M.S.Ed. Teaching: Science

New Jersey (United States)

Buddlake Kavya Reddy Mylapurapu M.S. Applied Computer Science

New York (United States)

Gouverneur Matthew Edward Terry M.S. Geographic Information Science
Schenectady Venkata Hareesh Bhuma M.S. Applied Computer Science
Schenectady Raghunandan Kumar Naishadam M.S. Applied Computer Science

North Carolina (United States)

Cary Alekya Pochampally M.S. Applied Computer Science
Charlotte Venkata Sai Nikitha Dande M.S. Information Systems
Concord Sai Chandu Gampa M.S. Applied Computer Science
Concord Sumanth Gorantla M.S. Applied Computer Science
Concord Pavan Sai Kumar Reddy Kamjula M.S. Applied Computer Science

Ohio (United States)

Cleveland Sai Shri Yerramsetti M.S. Information Systems

Oregon (United States)

Beaverton Abilash Bollam M.S. Information Systems

Pennsylvania (United States)

Philadelphia Veera Reddy Chintagunta M.S. Information Systems
Philadelphia Tyrell Monte Maddox B.S. Political Science

South Carolina (United States)

Inman Matthew Thomas Smith M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Moore Joshua Lynn Blake M.S.Ed. Special Education
Collierville Emily Paige Nykiel M.B.A. MBA: Management Emphasis

Tennessee (United States)

Nashville Colin Gabriel Peter B.S. Accounting
Thompsons Station Lana Michael Redman M.S.Ed. C&I: Teaching Technology

Texas (United States)

Austin Manideep Chamala M.S. Applied Computer Science
Austin Nikitha Kethireddy M.S. Applied Computer Science
Fort Worth Henry Eran Leyva B.S. Business Management
Frisco Bhavya Peddi M.S. Information Systems
Irving Sharon Snigdha Chalanti M.S. Information Systems
Irving Deepthi Tejaswani Chokka M.S. Applied Computer Science
Irving Gangadhar Yerramsetti M.S. Applied Computer Science
Richmond Sravani Jaidi M.S. Applied Computer Science

Vietnam

Ca Mau City ** Thao Ho Hong Nguyen B.S. Human Services

Media contact:

Mark Hornickel, Communication Manager | mhorn@nwmissouri.edu | 660.562.1704