Directory
A-Z Index

Jan. 27, 2020

Northwest announces fall 2019 graduates

Updated: Jan. 28, 2020


The Office of the Registrar and the Graduate School at Northwest Missouri State University have released the names of students who completed requirements for degrees at the conclusion of the 2019 fall semester.

Degree recipients include: bachelor of science (B.S.), bachelor of science in education (B.S. Ed.), bachelor of technology (B.T.), bachelor of arts (B.A.), bachelor of fine arts (B.F.A.), master of science (M.S.), bachelor of science in clinical laboratory sciences (B.S. CLS), bachelor of science in medical technology (B.S. MT), master of arts (M.A.), master of business administration (M.B.A.), master of science in education  (M.S. Ed.), and education specialist (Ed. Spec.)

Due to space limitations, minors are not listed. Multiple majors are numbered accordingly. 

Undergraduate students graduating with honors are designated with asterisks as follows:

*** Summa Cum Laude (cumulative grade point average of 3.95 to 4.0 on a 4.0 scale)
  ** Magna Cum Laude (cumulative GPA of 3.75 to 3.94)
    * Cum Laude (cumulative GPA of 3.50 to 3.74)

Northwest's fall 2019 graduates listed by country, state and hometown:

HOMETOWN HONORS NAME DEGREE MAJOR

Brazil

Sao Paulo Pedro Henrique de Oliveira Pontes B.S. Agricultural Business

Canada

Cookstown Brock J Hughes M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

China

Hong Kong Yi Ting Wan M.S.Ed. Curriculum & Instruction

Curaçao

Willemstad Ayrton Ardnel Barbolina B.S. Accounting

France

Paris Julie Rinderknech B.S. Marketing

India

Ahmedabad Amankumar Patel B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Delhi ** Akkul Sood B.S. Finance: Financial Services
Guntur Vinay Linginedi M.S. Applied Computer Science
Hyderabad Venkatesh Kala M.S. Applied Computer Science
Hyderabad Nishika Kattekola M.S. Information Systems
Kolkata Ranjay Bhattacharya M.B.A. MBA: General Management
Narsapuram Sai Manikanta Durga Prasad Vinukonda M.S. Applied Computer Science
Warangal Karthik Thumma M.S. Applied Computer Science

Japan

Akasi Nobuko Sakamoto B.S. Business Management

Nepal

Kathmandu * Pooja Poudyal B.S. Human Services
Morang Aakash Tamang B.S. Geology: General
Pangboche Lhakpa Sonam Sherpa B.S. Computer Science
Solukhumbu Pasang Gyalzen Sherpa B.S. Biology: Biomedical Sciences
Solukhumbu ** Pemba Sherpa B.S. 1. Computer Science
2. Mathematics
Terhathum * Lunduk Chhiring Sherpa B.S. Mathematics

Arkansas (United States)

Star City William Kyle Barker M.S.Ed. Curriculum & Instruction

California (United States)

Chula Vista Isaiah Devon Strayhorn B.S. Business Management
Dublin Sri Pravallika Mamidibathula M.S. Information Systems
Dublin Sai Kiran Peddachappali M.S. Information Systems
Dublin Ajay Bharadwaj Raghavapudi M.S. Information Systems
Dublin Sai Anusha Yerukonda M.S. Information Systems
Elk Grove Tristen Troy Hayes B.S. Political Science: Global Afrs
MoorPark Kanika Rathee M.S. Information Systems
Orange Hari Priya Jupally M.S. Applied Computer Science
Santa Clara Sambi Reddy Chanimella M.S. Applied Computer Science
Santa Clara Raj Khare M.B.A. MBA: General Management
San Diego Zaiba Ali M.S. Applied Computer Science

Colorado (United States)

Parker Durga Susmitha Kotyada M.S. Applied Computer Science

Connecticut (United States)

Meriden Chinelo Juliet Njoku M.S. Information Systems

District of Columbia (United States)

Washington * Kiana Skye Lane B.S.Ed. Elementary Education

Florida (United States)

Riviera Beach Anthony Bernard Lane B.S. Recreation: Corp Rec/Wellness
Seffner Robert Christian Handly M.S. Geographic Information Science
Tampa Myles Julian Scott B.S. Criminology: Adult System

Georgia (United States)

Norcross Daniel Van Orden M.B.A. MBA: General Management

Idaho (United States)

Boise Taryn Louise Barrow M.S.Ed. Curriculum & Instruction

Illinois (United States)

Batavia Lucy Eleanor Hilliard M.B.A. MBA: General Management
Belleville Jacob Michael Becker M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Bloomington Divyaharshini Bheemireddy M.S. Applied Computer Science
Bolingbrook Sairam Badisa M.S. Applied Computer Science
Chicago Khairunnisa Asma M.S. Information Systems
Crestwood Kayla Judge M.S.Ed. Special Education
Des Plaines Syed Fahad Hussain M.S. Information Systems
Edwardsville Curt Travis Mueller B.S.Ed. Social Science
Mundelein Dennis  Deus Kalule Kasule M.B.A. MBA: General Management
Port Byron Kody S Haas B.S. Agricultural Science
Springfield Kirstin Ellease Bergschneider M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Springfield Zachary Allen Kotner B.S.Ed. Middle School

Indiana (United States)

Kokomo Zenova Marie Harris M.S. Applied Health/Sport Sciences

Iowa (United States)

Afton Madison Merlynn Skarda B.S.Ed. Elementary Education
Alden Saje Jamison Ites B.S. Agricultural Business
Ames Sharday Ann Grove M.B.A. MBA: General Management
Anita Elizabeth Rose Moreland M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Ankeny Kaylin Rose Dunne M.B.A. MBA: General Management
Ankeny Ryan Daniel Dunne M.B.A. MBA: General Management
Atlantic ** Victoria Jo Bruck B.S. Geology: Environmental
Atlantic ** Ashleigh Nicole Waltz B.S. Applied Health: Exercise Sci
Atlantic * Mollee Louise Welter B.S.Ed. Elementary Education
Bagley * Hunter Dane Charles Mobley B.S. Biology: Biomedical Sciences
Bedford Justin Reed Folkerts B.S. Computer Science
Bettendorf ** Ryan James Spelhaug B.S. 1. Business Economics
2. Finance: Financial Services
Blockton Ashlyn Brooke Spencer B.S. Agricultural Business
Boone Amy Irene Schroeder M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Carroll Ashley Nicole Brincks B.S. Animal Science
Clarinda * Mallory Marie Degase B.S.Ed. Elementary Education
Clarinda * Jaedra Joelle Moses B.S.Ed. Elementary Education
Clarinda Paetyn J Rock B.S. Org Beh/Human Resource Mgmt
Corning ** Marie Kemery Palmer B.S. International Business
Council Bluffs Nola Francine Bond M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Council Bluffs * Mackenzie Leann Hartman B.A. Psychology
Council Bluffs Brittany Marie Hutchens B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Council Bluffs Ciara Christine Knudsen B.S.Ed. English Education
Council Bluffs Wyatt Cody Lewis B.S. Agronomy
Council Bluffs Alexander Kevin McGee B.S. Marine Biology
Council Bluffs Morgan Lynn Newman B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Council Bluffs * Dalton John Petersen B.A.S. BAS - Agriculture
Creston Heath Steven Downing B.S. Agricultural Science
Creston Karen Kay Guthrie Master of Arts English
Creston * Kristen Kay Powers B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Creston Rebecca Anne Ross B.S. Mass Media: Broadcast Production
Cumming Benjamin Alan Engstrand M.B.A. MBA: General Management
Dallas Center Grant William Fagen B.S. Animal Science
Dallas Center Blake Jerome Schaben B.S. Marketing
Earling Wendie Beth Cadwell M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Estherville Amanda Jorgensen M.S.Ed. Special Education
Essex Alaina Jean Lundgren M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Essex ** Amber Marie Ohnmacht B.S. Accounting
Essex ** Amber Marie Ohnmacht B.S. Agricultural Business
Exira Kassidy Rae Jensen B.S. Finance: Corporate Finance
Fontanelle * Wesley Matthew Davis B.S. Agricultural Business
Gladbrook Zachary Robert Pierce B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Glenwood Kaycee J. Clark B.S. Human Services
Glenwood Spencer Brett Phillips B.S. Animal Science
Glenwood ** Miranda Ray Ruth B.S. Biology: Biomedical Sciences
Griswold Hannah Sue Misner B.S. Biology: General Biology
Hancock Tayler Nikole Mart B.S. Animal Science
Hillsboro Christopher Edward Boley B.S. Agronomy
Indianola Cassandra Josephine Alfstad B.S. 1. Biology: General Biology
2. Wildlife Ecol & Conservation
Iowa City Alex N Sherwood M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kent Alicia Rose Boyer B.S. Geology: General
Keota Cortney Ann Hyman B.S. Agricultural Business
Knoxville Sierra Ray Findley B.S. Business Management
Knoxville * Jenna JoAnn Kauzlarich B.S. IDM: New Media
Lenox * Kara Morgan Henrichs B.S.Ed. Elementary Education
Lenox Carson William Cline B.S. Agricultural Business
Madrid Bradley J. Lawson B.S. Psychology
Marion * Timothy Dennis Otting B.S. 1. Business Management
2. Finance: Corporate Finance
Marshalltown Melissa Beth Seltman M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Minden Bonnie J. Kramer M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Mount Ayr Baylee Nichole Arends B.S.Ed. Elementary Education
Mount Ayr Beth Suzanne Comer M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Nevada Julie Anna Vincent M.S.Ed. Reading
New Virginia Molly Audlehelm M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Nodaway *** Allison L Fast B.S.Ed. Elementary Education
Norwalk Emily Ann De Cook M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Ottumwa * Ashley Nacole Stanbridge B.S. Computer Science
Ogden Austin D Buzzell B.S. Psychology
Orient Jill Teresa Tussey Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Elem
Perry Sierra Lynn Coleman B.S.Ed. Speech/Theatre Education
Perry Alexandra Marie Fellom M.B.A. MBA: General Management
Prole Edwin William Kraber B.S.Ed. Business Education
Red Oak * Micayla Marie Taylor B.S.Ed. Physical Education
Redding Hannah Elaine Glendenning B.S.Ed. Physical Education
Redding Hannah Elaine Glendenning B.S. Recreation: Corp Rec/Wellness
Rock Valley ** Courtney Lynn Stiens B.S. Biology: Biomedical Sciences
Shenandoah R'Donya Renae Nelson B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Silver City Kaleb Dale Elwood B.S. Biology: Biomedical Sciences
Sioux City Brooke Elise Herbst M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Spirit Lake Braden Luke Bormann M.B.A. MBA: General Management
Stanton *** Marcel Lee Confer B.S.Ed. Elementary Education
Van Meter Daniel William Brookhart B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Villisca Trevor R Maeder B.S. Mass Media: Sports Media
Villisca Jessica Mary-Jane Taylor B.S. Human Services
Waterloo Lincoln Harold Vorba M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Whittemore Michelle Bierstedt M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Winterset Zach W Mueller B.S. Computer Science

Kansas (United States)

Atchison Hannah Marie Liggett B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Atchison Jordan Kennedy Ross B.S. Criminology: Juvenile System
Atchison * Alyson Olivia Wilson B.A. Communication:Public Relations
Cummings Heather Nicole Vanderweide B.S. Agricultural Science
Fairway Lauren Baraban M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Goddard Whitney S Proctor M.B.A. MBA: Human Resource Mgmt Emph
Highland Jessica Lynn Neibling B.S. Agricultural Science
Kansas City Benjamin Allen Brown B.A.S. BAS - Applied Computing
Kansas City N'ninah Elaine Freelon B.S. Human Services
Lansing Seneque Goldner B.S. Recreation: Rec & Park Mgt
Leavenworth Kolby Dean Goff B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Leawood * Nicole Kristine McCurdy B.S. 1. Business Technology
2. Management Information Systems
Lawrence Rachelle Alana Christie M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Lenexa Bruce Robert Henry De Witt M.S. Geographic Information Science
Lenexa Kayla Marie Weese B.S.Ed. Elementary Education
Manhattan Shelby Burnett M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Olathe * Tara Steven Logan B.A. Political Science
Olathe ** Mackenzie Elizabeth Baker B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Olathe Connor L Gerdes B.S. Emergency & Disaster Mgmt
Olathe Anthony James Madrigal B.S. Mass Media: Sports Media
Olathe * Jonathan Alexander Ortiz B.S. 1. Geography
2. Geology: Environmental
Olathe Kyle Anthony Raunig B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Olathe Kylie Joanne Stoner B.S. Psychology
Overland Park Lohitha Bhethalam M.S. Applied Computer Science
Overland Park Griffin Dodge Slava B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Prairie Village Kyle Francis Aaron B.S. Political Science
Valley Falls Madison Rae Hetherington B.S. Agricultural Business
Wichita Laykyn Athena Sophia Lindsay M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Wichita Jean E Mash M.B.A. MBA: General Management

Kentucky (United States)

Fort Knox Ryan Christopher Limes M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Louisiana (United States)

Baton Rouge Dustin J McGrew M.S. Geographic Information Science

Michigan (United States)

Farmingtom Hills Karun Bourishetty M.S. Applied Computer Science
Farmingtom Hills Razeena Rao Nemarugommula M.S. Applied Computer Science

Minnesota (United States)

Mankato Kayleigh Linn Peregrine M.B.A. MBA: General Management
Moorhead Andrew Jordan Burns M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

Missouri (United States)

Adrina Allison N Lindmark M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Albany Kristopher David Hansel B.S.Ed. Elementary Education
Albany Jason Cole Ruckman B.S. Business Management
Adrian Tracy LeRosen M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Albany Khol Marvin Bounds B.S. Applied Health: Exercise Sci
Albany ** Drew Michael Cottrill B.S. Biology: Biomedical Sciences
Albany Destiny Pearl Wilmes B.S.Ed. Elementary Education
Amity *** Lauren Grace Maize B.S.Ed. Elementary Education
Amsterdam Kara Lea Goddard B.S. Applied Health: Exercise Sci
Atlanta Ashlea Kay Pennington B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Ballwin Imani Monae Jones B.S. Criminology: Adult System
Barnard Sabrina Dawn Trautz B.S. Marine Biology
Bates City Danielle Marie O'Neill B.S. 1. Accounting
2. Marketing
Bethany *** Michael Seth Addison B.S. 1. Finance: Financial Management
2. Marketing
Blue Springs Patipon B Bunyarattaphantu B.S.Ed. Elementary Education
Blue Springs Kourtney Marie Cox B.S. Human Services
Blue Springs ** Max Gordon Hill B.M.E. Vocal Music Educ/Voice
Blue Springs Kayla Lynn Mueller M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Blue Springs Nicholas Scott Myrick B.S.Ed. Physical Education
Bogard Danielle Linn Costner M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Bolckow Kelsey L Wiederholt B.S. Human Services
Boonville Robert Matt Bail M.B.A. MBA: General Management
Braymer Taran Keller Hicks B.S. Psychology
Braymer James Michael Kromeich B.S. Accounting
Braymer McCall Taylor Prewitt M.S.Ed. Special Education
Burlington Junction Adriana Renee Garber B.S. Chemistry (ACS Accredited)
Cairo Miranda Shelby Helmich B.S. 1. Marine Biology
2. Wildlife Ecol & Conservation
California Jessica LeeAnn Nivens M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Camden Point Sarah Colleen Percell M.B.A. MBA: General Management
Cameron Rachael Dawn Parkey M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Cameron Zachary K Wiechman B.S.Ed. Middle School
Carl Junction Paden Robert Bennett M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Carrollton William L. Grant B.S. Agricultural Business
Chillicothe Samantha Baldwin B.S.Ed. Elementary Education
Chillicothe Drew Steven Nier M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Chillicothe Victoria LaChelle Overton B.S. Agricultural Business
Clarence Jade Emily Bragg M.S.Ed. Reading
Clinton * Veresia S Cloughley B.S. Horticulture
Columbia Joshua Adam Lancaster M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Conception Junction Kayla Ann-Frances Brown M.S.Ed. Guidance and Counseling
Conception Junction ** Jessica Ann Henry B.S. 1. Marketing
2. Psychology
Conception Junction * Paige Marie Kelley B.S.Ed. Mathematics Education
Concordia Megan Ann Butler M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Country Club Bryson Micheal McManus B.S. Business Management
Country Club ** Kelli Lane Tucker B.S.Ed. English Education
Cowgill * Kylie Ann Bonham B.S. Accounting
Cross Timbers * Clea Dane Curnett B.S.Ed. Elementary Education
Dearborn * Ryann Danielle French B.M.E. Vocal Music Educ/Voice
Des Peres Elise C McDonough B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Elsberry Katelyn D Boedeker B.S. Chemistry: Biochemistry Emph
Easton Regan Wynn King M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Edgerton John Louis Lachowsky B.S.Ed. Social Science
Excelsior Springs Amy M Atkins M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Excelsior Springs Alannah Marie Blair M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Excelsior Springs * Terry James Johnson B.S.Ed. Elementary Education
Excelsior Springs * Stephen Garrett Thomas Niemeier B.S.Ed. Elementary Education
Excelsior Springs Angela Paul M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Fair Play Maria Vlada Thomason M.S.Ed. Special Education
Fairdealing Tammie M. Faughn Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Elem
Fairfax Halle M Sutter B.S. 1. Agricultural Business
2. Agronomy
Farley ** Sarah M Von Seggern B.S. Mass Media: Multimedia Journal
Fayette Tyler Jacob Busker B.S. Agronomy
Florissant Kiana Roshelle Harvey B.S. Biology: Biomedical Sciences
Florissant Kimberly Sue Motton M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Foley Laney Carol Kasper B.S. Biology: General Biology
Forest City Hayden Guthrie Marrs B.S. Agricultural Business
Fredericktown Katelyn Alex Pense M.S.Ed. Reading
Garden City *** Courtney Vanessa Cumpton B.S. Psychology
Gladstone Sara Ashley Bowman M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Gladstone * Angela Marie Giammalva B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Gower Kasey Ann Turner B.S. Psychology
Graham Sam Tyler Zimmel B.S. Agricultural Business
Grain Valley Jarod L Lovell M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Grain Valley Kimberly Michelle Mollenhour M.S.Ed. Reading
Grandview Oluwatoyin Keji Akinmoladun B.S. Mass Media: Multimedia Journal
Grant City Jared Wayne Simmons B.A.S. BAS - Agriculture
Greentop * Autumn Jane Bailey B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Greentop * Hannah Elizabeth Moore B.S. Human Services
Greenwood Audrey Renae Eddy B.S. Biology: General Biology
Hamilton Joy Marie Durbin M.S.Ed. Special Education
Hale Brianna Nicol Renè Lightfoot M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Harrisonville Christopher Myles Frisby B.A. Music
Harrisonville Tim B Hollingsworth M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Harrisonville * Abbey Lynn Huston B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Higginsville Kristen Marie Thompson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
High Ridge Mouni Krishna Atluri M.S. Applied Computer Science
High Ridge Harika Naidu M.S. Applied Computer Science
Holt Tyler Justus B.S. Marketing
Holt ** Nicole Marie Kerwin B.A. Writing: Creative/Publishing
Holt Colton Michael Quick M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Holts Summit Michele Lynn Love M.B.A. MBA: General Management
Holts Summit Karen A Selvy M.S. Geographic Information Science
Hopkins Colton D Steeve B.S. IDM: Computer Sci Programming
Hume ** Sierra Mckenna King B.S. Computer Science
Humphreys *** Emily Maria Torrey B.S.Ed. Agricultural Education
Huntsvillle Amanda Jo Niemeier M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Independence Duane Andre Bly III B.S. Marketing
Independence * Christina Renee Hankins B.S.Ed. Elementary Education
Independence * William Nicholas Hurt B.S. 1. History
2. Political Science
Independence * Blake Colby Jones I B.S. Business Management
Independence * Kristen Nicole McCulley B.S.Ed. Elementary Education
Independence * Megan Lynn White B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Independence Trevor Daniel White M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Independence * Rebecca Lynn Wood B.S.Ed. Elementary Education
Jackson Nathaniel Philip Martin M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Jamesport Rachael June Simmons M.B.A. MBA: General Management
Jefferson City Amy Marie Bochat M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Jefferson City Lauren Dennager Coons M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Courtney M. Amaro B.S. Theatre: Technical and Design
Kansas City Sarah Jane Ambers M.B.A. MBA: General Management
Kansas City Mariah Shevon Barnes B.S. Marketing
Kansas City Shellby Christine Bartlett B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Kansas City * Rileigh Nicole Bates B.S. IDM: New Media
Kansas City * Brooke Terese Beucher B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City * Shaina Breann Borer B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Kansas City James Matthew Breen B.S. Biology: Biomedical Sciences
Kansas City Clint Jeffrey Brummett B.S. Mass Media: Broadcast Production
Kansas City Allison Mallie Bucklew M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Caroline Frances Craven B.S.Ed. English Education
Kansas City Ryan E Dahm Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Kansas City *** Olivia Paige Daley B.S.Ed. Middle School
Kansas City Mary Katherine Distasio M.S.Ed. Reading
Kansas City Brendan Oliver Domingo Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Elem
Kansas City * Taylor Lynn Dorrel B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Kansas City Erika Lynn Duggan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Kristen Faye Edmisten B.S. Psychology
Kansas City Mushafiq Mukhtar Fakki M.S. Applied Computer Science
Kansas City Kyle Michael William Fitzgerald B.A. Music
Kansas City Jaclyn Monique Gosney Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Kansas City Roderick Alexander Hayes B.S. Psychology
Kansas City Carmen Marisa Hernandez B.S. Management Information Systems
Kansas City * Britny N Hudson B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Kansas City Rae-Anne Nicole Kastle B.S. Biology: Biomedical Sciences
Kansas City Samuel Braxton Lanning M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Abigale Dyan Leu B.S. 1. Emergency & Disaster Mgmt
2. Human Services
Kansas City ** Victoria Louise Luke B.S.Ed. Social Science
Kansas City *** Jensen M Meyer B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Kimberly L. Monk M.B.A. MBA: General Management
Kansas City Carissa Eileen Moore M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kansas City ** Megan Flatley Moriarty B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Cassidy Kathleen Muller M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Michelle L Shires Poppe M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City * Perry James Randle III B.S. Mass Media: Sports Media
Kansas City Courtney Ravenscraft M.S.Ed. Reading
Kansas City Alexandra M. Reynolds B.S. Marketing
Kansas City Cody Ronald Sanders M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Bradley Ellis Sheeley B.M.E. Instru Music Educ/Non Piano
Kansas City ** Lauren Simoneau B.S.Ed. Elementary Education
Kansas City Chandler Anne Smith B.S. Communication:Public Relations
Kansas City Spencer Alan Smith M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Danielle Elizabeth Speckman M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Paul Spring M.B.A. MBA: General Management
Kansas City Stephanie Michelle Stewart M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Kansas City Aubrey Nichole Walker B.S.Ed. Social Science
Kansas City ** Hunter Jason Walters B.S. Computer Science
Kansas City ** Joseph C Watts B.S. Computer Science
Kearney Celine Janette Blodgett-Wright B.S.Ed. Elementary Education
Kearney Paige Eden Brotherton B.S. IDM: New Media
Kearney Kari Danell Harris B.S. Psychology
Kearney Samantha Anne Latz M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kearney Brandon Lee Marks B.S. Criminology: Adult System
Kearney Jordan Marie Thoreson M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Kearney ** Hailey Kathleen Yetter B.S.Ed. Elementary Education
King City Cady Jo Jones B.S. 1. Accounting
2. Business Management
King City ** Savana Elise Wiederholt B.S. Digital Media: New Media
Kingsville ** Ali Jo Vinke B.S. Geology: General
Kirksville Lauren Elizabeth McHenry B.S. Agricultural Business
Kirksville Derek Chase Parks B.S. Agricultural Business
Kirksville Lindsey Ann Williams M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
La Plata Kalie Rian Lene B.S.Ed. Elementary Education
Lake Ozark * Hannah Kay Bashore B.S.Ed. Elementary Education
Lathrop Susan Kay Wolfe M.S.Ed. Special Education
Lawson ** Peyton Leigh Greathouse B.S.Ed. Elementary Education
Lee's Summit Kylie Ann Nichole Cox B.S.Ed. Elementary Education
Lee's Summit ** Kennedy Renee King B.S. Psychology
Lee's Summit Alyssa Nicole Mosier M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Lee's Summit Lauren Nicole Schlesselman M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Lee's Summit Tatum Olivia Branson B.S.Ed. Spanish
Lee's Summit Chelsea Lynn Myrick B.S.Ed. Physical Education
Lee's Summit Adison Taylor Nicholas M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Lee's Summit Margaret Therese Novak B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Lee's Summit * Ashley Faith Scheele B.S.Ed. Elementary Education
Lee's Summit Tyler A Snyder B.S. Agronomy
Lexington Cody Matthew Ellison B.S. Applied Health: Exercise Sci
Lewistown Wesley T Cramsey B.S. Biology: General Biology
Liberty * Alyson M Copp B.S. Human Services
Liberty Jessica Lee Cureton M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Liberty Madison Ryan Dye B.S.Ed. Elementary Education
Liberty Tyler David Jacobson B.S. Computer Science
Liberty Molly L Pearson M.S.Ed. Special Education
Liberty Lexi Quinn Rich B.S.Ed. Elementary Education
Liberty * Macy Brinn Rich B.S.Ed. Elementary Education
Macks Creek Kyle H Thompson B.S. Computer Science
Macon Madeline Adelle Armstrong B.S.Ed. Elementary Education
Maitland Zachary Michael Haider M.S. Applied Computer Science
Marthasville Rebecca June Pisarek B.S. Marine Biology
Maryville Gangadhar Adusumalli M.S. Applied Computer Science
Maryville Rayaan Ahmed M.S. Applied Computer Science
Maryville Sai Varun Reddy Anugu M.S. Applied Computer Science
Maryville Rakesh Avirineni M.S. Applied Computer Science
Maryville ** Anna Júlia Bagoly B.S. 1. Marine Biology
2. Writing
Maryville Venkata Sai Karthik Reddy Bijjam M.S. Applied Computer Science
Maryville Mallikarjuna Bodepudi M.S. Applied Computer Science
Maryville Broderick James Buck B.S. Business Management
Maryville Tiffany J Burns B.F.A. Art
Maryville Hyunyoung Chae B.S. Business Management
Maryville Vennela Cheekoti M.S. Applied Computer Science
Maryville Akshita Chintala M.S. Information Systems
Maryville Venkata Sai Krishna Dasari M.S. Applied Computer Science
Maryville Rahul Reddy Dayam M.S. Applied Computer Science
Maryville Andrew Paul Dennis B.S. Physics
Maryville Sandeep Devineni M.S. Applied Computer Science
Maryville *** Kala Jo Dixon B.A. 1. Communication: Interpersonal
2. Communication: Organizational
Maryville Raja Harsha Doppalapudi M.S. Information Systems
Maryville ** Rachel Faith Dreher B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Maryville Royce Scott Elder B.S. Psychology
Maryville Michael Ryan Farlow B.S. Psychology
Maryville Rebecca Ann Ferris M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Maryville Susritha Gade M.S. Applied Computer Science
Maryville Vamsee Krishna Gangapatnam M.S. Applied Computer Science
Maryville Srujana Gattu M.S. Applied Computer Science
Maryville Sathwika Gone M.S. Applied Computer Science
Maryville Robert Dean Goodyear B.S. Business Technology
Maryville Tanya Lee Goodyear B.S.Ed. Elementary Education
Maryville Nickolas George Groumoutis B.S. Business Management
Maryville Mamatha Gunda M.S. Information Systems
Maryville Akshara Gurram M.S. Applied Computer Science
Maryville Henry J Hatfield B.S. Agricultural Science
Maryville Hunter Owens Hayes B.S. Recreation: Corp Rec/Wellness
Maryville Kendra B Henggeler B.S. Communication:Public Relations
Maryville Meghan Anne Hersh B.S.Ed. Middle School
Maryville Jeevan Choudhary Kadambala M.S. Information Systems
Maryville Abhinay Reddy Kaitha M.S. Applied Computer Science
Maryville Pallavi Kallamadi M.S. Information Systems
Maryville Sai Krishna Teja Kancharla M.S. Applied Computer Science
Maryville Manaswitha Kandadai M.S. Information Systems
Maryville Asresha Sai Karanam M.S. Information Systems
Maryville Philip Matson Kendall B.F.A. Art: Studio
Maryville Destiny Hope Marie Klosek B.S. Human Services
Maryville Satyakanth Kolakani M.S. Applied Computer Science
Maryville Jerry Kenneth Kuhler B.S. Recreation: Corp Rec/Wellness
Maryville Keerthi Sree Kukunoor M.S. Applied Computer Science
Maryville Carrie Elizabeth Leesmann B.S. Biology: General Biology
Maryville Jing Li B.S. Computer Science
Maryville Abhiram Madugula M.S. Applied Computer Science
Maryville Indra Reddy Mamidi M.S. Applied Computer Science
Maryville Sai Prakash Reddy Mamidi M.S. Applied Computer Science
Maryville ** Mally Ann McMillin B.S.Ed. Elementary Education
Maryville Mehar Choudhary Meenavilli M.S. Applied Computer Science
Maryville Pranathi Mothe M.S. Applied Computer Science
Maryville Saikumar Nalivela M.S. Applied Computer Science
Maryville Lauren Paige Nichols B.S. Chemistry: General Chem Emph
Maryville Vamshi Krishna Nuka M.S. Applied Computer Science
Maryville Ramesh Nutulapathi M.S. Applied Computer Science
Maryville Karie Ogle B.S.N. Nursing
Maryville Vishal Reddy Pannala M.S. Applied Computer Science
Maryville Srikar Patle M.S. Applied Computer Science
Maryville Taraka Raviteja Peddi M.S. Applied Computer Science
Maryville Suresh Chandra Peddinti M.S. Applied Computer Science
Maryville Uday Chowdary Pedhu M.S. Information Systems
Maryville Justin Tague Persell B.S. Economics
Maryville Jace Carl Pine B.S. 1. Emergency & Disaster Mgmt
2. GIS: Emergency Mgmt Resp Emph
Maryville Preetham Potu M.S. Applied Computer Science
Maryville Ankit Prakash M.S. Applied Computer Science
Maryville Meghana Putta M.S. Applied Computer Science
Maryville Harshitha Chetty Ragava M.S. Applied Computer Science
Maryville Aaron Ramone Reed B.S. Biology: General Biology
Maryville Venkat Raghava Sampath Vagicharla M.S. Applied Computer Science
Maryville ** Alexander Jeremiah Sampson B.S. Biology: Cellular/Molecular
Maryville Ho Joon Song B.S. Business Management
Maryville * Sunny Shahi B.S. Accounting
Maryville Darcy Nicole Stansberry B.S. Criminology: Juvenile System
Maryville Sean Alexander Strachan B.S. Geology: General
Maryville * Joseph Charles Suchan B.S. IDM: Computer Sci Programming
Maryville Prerna Reddy Tadkapally M.S. Information Systems
Maryville Regan Jo Thompson B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Maryville Sanjana Tummala M.S. Applied Computer Science
Maryville Muni Vamsi Urlagaddala M.S. Information Systems
Maryville Aakash Valluru M.S. Applied Computer Science
Maryville Harish Reddy Vavilala M.S. Applied Computer Science
Maryville Sunayana Veepuri M.S. Information Systems
Maryville Mukesh Reddy Vundra M.S. Information Systems
Maryville * Taylor Allen Wallace B.S. Applied Health: Exercise Sci
Maryville Brendan Erik Weybrew B.S. IDM: Visual Imaging
Maryville ** Bailey Katherine White B.S. Psychology
Maryville Alannah Nacole Williams B.S. Human Services
Maryville Qinwen Xue M.B.A. MBA: General Management
Maryville * Satomi Yamanishi B.S. Business Management
Maysville Reid Dylan Steiner B.S. Business Management
Mayview * Seth Palmer Smith B.S. Accounting
Meadville Michaela Lynn Bowyer B.F.A. Art: Graphic Design
Mexico ** Rachel Marie Hightshoe B.A. Geography
Moberly Shayla Breann Beckfield M.S.Ed. Special Education
Moberly Evelyn Paige Hale B.S.Ed. Elementary Education
Moberly Sara Denise Jackson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Moberly Cassie Dayle Schmidt M.S.Ed. Reading
Monroe City Zachary Taylor Jones B.S. Animal Science (Pre-Vet)
Montgomery City Jennifer Dawn Poindexter M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Monticello Stephanie Lynn Dolan B.S. Biology: Biomedical Sciences
Mound City Gwen Jennifer Knowles M.B.A. MBA: General Management
Mound City Rachel Elizabeth Oerly M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Mound City ** Hunter Kneale Holstine B.S. Agricultural Business
Nevada Amy Renea Shumaker B.S.Ed. Elementary Education
Nixa * Lance Parker Moore B.S. Biology: General Biology
Nixa *** Bridget Avery Cunningham B.A. Psychology
Nixa Bradley James Justiss B.S. Mass Media: Broadcast Production
Norborne ** Austin Maria Baxter B.S.Ed. Elementary Education
Oak Grove Rachel Michelle Hays B.S.Ed. Middle School
Oak Grove Sara K Cummings M.S.Ed. Special Education
Odessa Kasha Oetinger M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Osage Beach Jacob Watson Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Otterville Stephanie Oswald M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Palmyra Christopher John Litteken B.S. Business Technology
Parkville * Kyle Matthew Brewster B.S. Business Economics
Peculiar * Abigail Kathryn Brown B.S. Foods & Nutrition: Dietetics
Platte City ** Scout Madison Montgomery B.S.Ed. Elementary Education
Pleasant Hill * Abigail Kathleen Kirk B.S.Ed. Agricultural Education
Princeton * Jordon Tylor Smith B.S. Psychology
Palmyra *** Will Allen Obert B.S. Biology: Biomedical Sciences
Parkville Justin Garrett Weymuth B.S. Marketing
Peculiar Shelby LaMoyne Soll B.S. Psychology
Platte City Elizabeth Marie Cockrill M.B.A. MBA: General Management
Platte City Hailee Nichole Hogan B.S.Ed. Elementary Education
Platte City Nathan Tyler Itao B.S. Marine Biology
Platte City Brittany M Paddock M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Platte City * Abbey L Wright B.S.Ed. Elementary Education
Pleasant Hill Tina Marie Bailey M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Pleasant Hill Christina Diederich M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Pleasant Hill Anderson Christine Fields B.S.Ed. Elementary Education
Pleasant Hill ** Kaylee Jean Wilmoth B.S.Ed. Elementary Education
Polo Parker Todd Smith B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Princeton Rachelle Brooke Parks B.S. Chemistry: Biochemistry Emph
Purdin ** Joslyn Mataya Seals B.S. Agricultural Business
Ravenwood Tiffany Kalynn Swanson-Parks M.S.Ed. Special Education
Raytown Daisha Devona Goines B.S. Psychology
Ravenwood Korey Allen Adwell B.S. 1. Agricultural Business
2. Horticulture
Ravenwood Samantha Marie Niemeier B.S. Animal Science
Ravenwood Brianna Paige Riley B.F.A. 1. Art: Graphic Design
2. Art: Studio
Raymore *** Taylor Marie Felz B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Raymore Matthew William Gross M.B.A. MBA: General Management
Raymore Austin Jeffery Mezzacasa M.B.A. MBA: General Management
Republic Jessica Melainie Legan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Rich Hill * Breanna Frances Buesing B.S. Agronomy
Rock Port * Jade Victoria Lemmon B.S. Communication:Public Relations
Saint Joseph David L Anzures B.S. Human Services
Smithville Tiffany Paige Flanagan M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Joseph Hanna Christina Long M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Saint Peters Shannon Kathleen Fitzpatrick M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Joseph Scott William Kamler M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Saint Joseph Allison Maureen Kreifels Ed. Spec. Ed Specialist: Superintendent
Saint Joseph *** Mikaela Brooke Quick B.S.Ed. Elementary Education
Saint Joseph ** Alexis Marie Sisk B.S.Ed. Elementary Education
Saint Charles Victoria Ana Arroyo M.B.A. MBA: General Management
Saint Charles Morgan E Griffith B.S. Human Services
Saint Charles Mathew Robert Jennings M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Saint Charles Charlene Nicole Penrod B.S.Ed. Elementary Education
Saint Joseph Mackie Lynn Browning M.S. Applied Health/Sport Sciences
Saint Joseph Kimberly Gayle Hass M.B.A. MBA
Saint Joseph * Emily Kathleen Mikesch B.S.Ed. Elementary Education
Saint Joseph Melissa Diane Miller Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Elem
Saint Joseph Logan Price Reed M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Saint Joseph *** Trent David Spinner B.S. Mass Media: Sports Media
Saint Louis Dristi Marasini M.S. Applied Computer Science
Saint Louis Benny Frankie Nunez B.S. Business Management
Saint Louis Cassondra Ann Olliges M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Saint Louis Allen Stringer M.B.A. MBA: Marketing Emphasis
Saint Peters Cara Emery B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Savannah Tanner Alan Barr B.S. Business Management
Savannah Audrey Rose Chappell B.S. Mass Media: Broadcast Production
Savannah Makaela Diane Gabriel B.S. Agricultural Business
Savannah Abram Phillips B.S. Chemistry: General Chem Emph
Sedalia Alyssa Nicole Morrison M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Sheldon Austin Tyler Hall B.S. Mass Media: Sports Media
Sikeston Yolonda L Clark M.B.A. MBA: General Management
Smithville * Addison Lee Carroll B.S. Animal Science
Smithville Nicole Jean Dean M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Smithville Diana Dew Lee M.S.Ed. Special Education
Smithville Madison Nelson M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Smithville * Clayton Michael True B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Springfield Karla Marie Bonnard-Head M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Springfield Kayla Jo Daniels M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Saint Joseph * Chandler Jay Wilson B.S.Ed. Social Science
Saint Peters Jonathan Luke Thomas B.S. Biology: Cellular/Molecular
Saint Joseph Stone Blue Cole B.F.A. Art: Graphic Design
Saint Joseph Beth Faye Lewis M.S.Ed. Elementary Mathematics
Saint Joseph Sarah Nicole Saladen M.S.Ed. Guidance and Counseling
Saint Joseph Jason William Swofford M.B.A. MBA: General Management
Saint Louis Jaime Ann Simons M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Stanberry *** Caden Mark Farnan B.S.Ed. Elementary Education
Stanberry * Kelli Marie Schieber B.S.Ed. Elementary Education
Sullivan Tracy Daniel Schmidt M.S. Recreation
Trenton Tucker Douglas Franklin B.S. Mass Media: Sports Media
Tarkio Markie Diane Sundermann M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Trimble Christine Lynne Bowman M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Trimble Tyler Jones B.S. Mass Media: Broadcast Production
Turney Hunter Michael Dalinghaus B.S. Agricultural Business
Unionville * Haley Kate Ballanger B.S.Ed. Elementary Education
Unionville Justin Bradley Daniels B.S. Agricultural Business
Warrensburg Rhianna Oksana Grisdale B.S. Animal Science
Washington ** Alexis V Geisert B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Watson Shelby Morgan Garst M.S.Ed. Elementary Mathematics
Waverly ** Courtney Jordan Bishop B.S. Psychology
Waverly Kourtney Diane Chiddix B.S. Wildlife Ecol & Conservation
Weatherby Nicholas Blake Birkenholz B.S. Business Management
Wentzville Marc Thomas Tiernan Ed. Spec. Ed Specialist: Principal-Sec
Westboro Joseph Otto Brandenburg B.S. History
Westboro Blaze Elizabeth Erickson M.B.A. MBA: General Management
Weston ** Bailey Sue Hiatt B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical

Nebraska (United States)

Ashland Madison Emily Marr M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Ashland Savanna Brielle Williams B.S. Agricultural Business
Battle Creek Cody Kent Young B.A.S. BAS - Agriculture
Bellevue Alexandra Paige Church B.S. Psychology
Beatrice Braden Richard Nowka B.S. Business Management
Bellevue Stephanie Cheyenne Kost B.S. Marine Biology
Bellevue Kylie Marie Mattke M.B.A. MBA: General Management
Blair * James Michael Christensen B.S.Ed. Social Science
Broken Bow ** Allison Delores Connor B.S.Ed. Elementary Education
Brownville * Danielle M Gauchat B.S.Ed. Elementary Education
Cortland ** Grace Elizabeth Niemeyer B.S. Communication:Public Relations
Dewitt Sydney Nichole Parry B.S. Criminology: Adult System
Elkhorn * Ashley M Grady B.S.Ed. Elementary Education
Elkhorn Delaney Lin Jakopovic B.S. Human Services
Firth ** Emily Nicole Osterhaus B.S.Ed. Art Education
Fort Calhoun * Kyle Scott Warthen B.S. Applied Health: Exercise Sci
Friend *** Avery Ann Behrens B.S. Animal Science
Gretna Colin Dean Brewer B.S. Biology: Cellular/Molecular
Gretna ** Karley Marie Schwartz B.S.Ed. Elementary Education
Holdrege Sidney Marie Robinson M.B.A. MBA: General Management
La Vista ** Maddison Mackenzie Haynes B.S.Ed. Social Science
Lincoln * Courtney Jo Deines B.S.Ed. Elementary Education
Lincoln Molly Jannelle Gardner B.S. Mass Media: Broadcast Production
Lincoln ** Carlie D Loth B.S.Ed. Elementary Education
Lincoln Jodene Renee Rowlett M.B.A. MBA: General Management
Lincoln Taylor Nicole Rowlett M.B.A. MBA: General Management
Mc Cook Lucas Reed Curl B.A.S. BAS - Agriculture
Murdock Wyatt Andrew Borkowski B.A.S. BAS - Agriculture
Norfolk Brittney LeAnn Lechner M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Odell ** Mackenzie Jo Gydesen B.S.Ed. 1. Elementary Education
2. Special Educ:Cross Categorical
Omaha * Caitlin R Curnyn B.S.Ed. English Education
Omaha Allison Tyler Dirks M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Omaha Ashley Fanciullo M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Omaha ** Anna Mae Goeman B.S.Ed. Elementary Education
Omaha Jordan Nicole Heng M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Omaha Terra Ann Krause M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Omaha Danielle Marie Lawton B.S. Political Science: Cr Jus/Crim
Omaha Andrew Richard Moldenhauer B.S. Business Management
Omaha * Julia Esther Morris B.S. Human Services
Omaha Jennifer Jo Otten M.S.Ed. Curriculum & Instruction
Omaha * Gabrielle Lynn Peek B.S.Ed. Elementary Education
Omaha Kyle Patrick Robinson B.S. Biology: Biomedical Sciences
Omaha Hannah Louise Scharpenburg B.S.Ed. Elementary Education
Omaha Meagan Marie Timmons B.S.Ed. Elementary Education
Omaha Autumn Jewel Wokutch B.S. 1. Business Management
2. Marketing
Papillion Karlie Marie Hermsen M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Papillion Anna Kristine Kelley B.S. 1. Agronomy
2. GIS: Precision Agriculture
Plymouth Brayden Tyler Schultis B.S. Animal Science
Springfield James Arthur McElwain M.B.A. MBA: General Management
Virginia ** Dalton James Anderson B.A.S. BAS - Agriculture
Wahoo ** Jordan Ann Bustad B.S.Ed. Elementary Education
Weston Kathryn Arp M.S.Ed. Ed Leadership: K-12
Walton Adam Oneal Hunt M.S.Ed. Ed Leadership: K-12

New Jersey (United States)

Newark Gopi Krishna Amara M.S. Applied Computer Science

New York (United States)

Long Island City Jonah Dill-D'Ascoli M.B.A. MBA: General Management
Victor Richard Bershtein B.S. Business Management

North Carolina (United States)

Cary Gouthami Pasham M.S. Applied Computer Science
Charlotte Shiva Roop Goud Shamala M.S. Information Systems
Morrisville Havya Ravipati M.S. Applied Computer Science
Morrisville Poojitha Singam M.S. Applied Computer Science

Pennsylvania (United States)

Greencastle Dylan James Coldsmith B.S. Mass Media: Sports Media
Phoenixville Lakshmi Seshu Kalvakuri M.S. Applied Computer Science
Pittsburgh Charlene Susan Lariosa B.F.A. Art: Graphic Design
Norristown Jeevan Sai Subhash Veeramachaneni M.S. Applied Computer Science

Tennessee (United States)

Knoxville Himabindu Poshala M.S. Applied Computer Science

Texas (United States)

Allen Tarun Reddy Pondugula M.S. Information Systems
Allen Mengjia Xing B.S. Psychology
Austin Jyoshna Boppidi M.S. Applied Computer Science
Austin Akhila Gandra M.S. Applied Computer Science
Austin Satyavrath Injamuri M.S. Applied Computer Science
Frisco Sai Sri Lakshmi Vancha M.S. Applied Computer Science
Lewisville Haritha Atmakuri M.S. Applied Computer Science
Lewisville Sonam Gadekari M.S. Applied Computer Science
Lewisville Hyndavi Musipatla M.S. Applied Computer Science
Lucas * Jacob David Freudenthal B.A.S. BAS - Geographical Info Sys
Round Rock Kyle Kirkland Wallace B.S. IDM: New Media
Sugar Land Chinmai Sai Sure M.S. Applied Computer Science

Utah (United States)

Holladay Brooke Ann McCluskey B.S. Marine Biology
N Salt Lake Pradeep Kolli M.S. Applied Computer Science

Virginia (United States)

Arlington Kaitlin Bussiere Kreider B.S. Human Services

Wisconsin (United States)

Little Chute Michael D Ehlke B.S. Chemistry: Medicinal Chem Emph
Milwaukee DeMario Harris Jr B.S. Applied Health: Exercise Sci

Media contact:

Mark Hornickel, Communication Manager | mhorn@nwmissouri.edu | 660.562.1704